Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

zsvelemin 

PROJEKT ZDRAVÁ VÝŽIVA - 3 a 4.TŘÍDA

45 fotek říjen 2017 - zobrazení
Na ZŠ ve Velemíně proběhl 11. října den v rámci projektu „Pestrá strava bez zbytečné chemie" pod vedením výživové poradkyně Růženy Peškové.
Děti se vžily do rolí kuchařů a kuchařek. Všechny se za ně i převlékly, protože dostaly zástěrky, čepice i vařečky.
Obdržely do skupin recepty a ihned věděly, co mají dělat. Našly si potřebné suroviny na velkém stole, chopily se velmi zručně nářadí a pustily se do vaření. Pečlivě četly recepty a krásně spolupracovaly. Vyráběly si svačiny z celozrnného pečiva a vlastnoručně namíchaných pomazánek několika druhů a barev. Malé kousky připravily na ochutnávání pro kamarády a velkou svačinu přichystaly jako „modelku“ pro focení. Jedna svačina byl také těstovinový salát. S úklidem si poradily také celkem dobře, i když paní učitelky se také hodně zapojovaly. A před přestávkou už se ochutnávalo. To byla také jedna z těch veselých částí. Pomazánka z tuňáka byla naprostá jednička, jen se po ní zaprášilo. Také zelená z avokáda se těšila pochvalám. Červená pomazánka z řepy byla velmi dobrá, i když obsadila v oblíbenosti až čtvrté místo. Čočkovka na třetím místě překvapila svou chutí téměř každého. A těstovinový salát nádherně nachystaný a nazdobený v miskách, čekal jako pátá svačinka na rozebrání. Se všemi dobrotami se děti velmi ochotně podělily i s paními učitelkami, paní ředitelkou a dokonce i s pár maminkami, které se na nás přišly podívat. S dětmi byla opravdu velká radost pracovat.
V druhé části projektového dne děti malovaly poutače na modelové svačinky. Při tom si s výživovou poradkyní povídaly o tom, které jídlo a pití je zdravé, které méně, a proč. Porota pak vyhodnotila nejlepší výtvor v každé skupině a všichni výhercům zatleskali. Vládla tam opravdu skvělá atmosféra!
Na závěr děti dostaly certifikáty a magnetky, se kterými se společně vyfotily. Jsou prostě stvořeny, aby tvořily a učily se něco nového. Celou dobu bylo vidět, jak je to baví. A jak byly šikovné! Nádhera pozorovat. Zasíláme alespoň pár fotek, abyste také "ochutnali" tu atmosféru.
Vzkaz pro rodiče:
- ušetřete čas i peníze, ošetřete zdraví vaší rodiny
- dejte dětem recepty, které vám posíláme v příloze
- nechte je tvořit, strouhat, míchat, zdobit a nakonec zabalit s sebou do školy.
Co si samy vyrobí, to si taky s radostí sní. A možná zbude dobrá svačina i pro vás.
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron